Stále viac zákazníkov vsádza na technológiu Pick-to-light

Zelená skutečným úsporám - vďaka presnosti a rýchlosti vychystávania objednávok.Aj napriek stále rastúcemu záujmu automatizáciu je i v dnešnej dobe mnoho firiem, ktoré dávajú prednosť zdanlivo vyššej flexibilite vychystávania zo statických regálov. Pri výbere vybavenia svojho expedičného skladu alebo distribučného centra by však mali tiež zohľadniť rýchlosť prípravy objednávky a predovšetkým chybovosť, s ktorou sa musia pri klasickom spôsobe vychystávania zo statických regálov, popasovať

A práve tu k slovu dostáva stále viac populárna technológia Pick-to-light. Táto je založená na optických signáloch, ktoré umožňujú súbežné vychystávanie niekoľkých objednávok naraz, čím neporovnateľne zvyšujú produktivitu pri príprave a expedícii objednávok.


Technológia Pick-to-light využíva svetelné indikátory, ktoré navádzajú operátora presne k skladovému miestu, z ktorého má danú položku vyskladniť. To zvyšuje presnosť a minimalizuje možnosť ľudskej chyby. Pokiaľ sú systémy Pick-to-light využívané v spojení s automatizovanými skladovými systémami Shuttle XP alebo Megamat, môžu byť prepojené prostredníctvom softwaru Power Pick Global na najrôznejšie periférne zariadenia ako čítačky čiarových kódov, RFID skenery alebo napríklad tlačiarne.
Vďaka technológii Pick-to-light je možné dosiahnuť takmer nulovej chybovosti pre vychystávanie objednávok. Pri prepojení vizuálneho navádzania obsluhy na výťahové alebo paternosterové systémy tak môže zákazník získať komplexný systém, ktorý zaručí rýchlu a bezchybnú expedíciu tovaru a tým tiež náskok pred konkurenciou.

 
OK